Zamknij

Polska ciężarówka zmiotła samochód z drogi [WIDEO]

Redakcja
16.01.2019 13:47
wypadek z ciężarówką
fot. kadr z wideo

W okolicy norweskiego miasta Smalåsen na trasie E6 doszło do groźnie wyglądającego wypadku. Samochód ciężarowy należący do polskiej firmy transportowej wpadł w poślizg, w wyniku czego naczepa wysunęła się na przeciwległy pas ruchu i uderzyła w samochód.

W ubiegłą sobotę norweski kierowca Bard Pettersen jechał na trasie E6. Nagle z przeciwka wyłoniła się ciężarówka DAF XF. Wówczas na zakręcie naczepa z tego pojazdu wpadła w poślizg i znalazła się na przeciwległym pasie ruchu. Na nagraniu widzimy, jak po chwili z potężną siłą uderza w auto Pettersena.

Na szczęście obyło się bez tragedii. Auto wylądowało w rowie, ale sam kierowca nie odniósł poważnych obrażeń. Jednocześnie warto podkreślić, że była to lekka naczepa kurtynowa. Mimo że sama mocno się uszkodziła, nie wyrządziła większych szkód w drugim samochodzie ciężarowym. Jednak gdyby na jej miejscu znalazła się naczepa chłodnicza, skutki wypadku mogłyby być o wiele gorsze.

Magazyn „Adresseavisen” poinformował, że DAF należał do polskiej firmy transportowej. Jednak nie podano, kto był kierowcą ciężarówki i jakie poniósł konsekwencje.

TO RÓWNIEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

 RadioZET.pl/40ton.net, Facebook/MW