Zamknij

Polska policja otrzymała kolejne radiowozy. Gdzie możemy je spotkać? [FOTO]

Maciej Walasek
09.04.2019 08:51
nowe radiowozy policji
fot. policja.pl

Flota polskiej policji powiększyła się o kolejne radiowozy. Wśród nowoczesnych pojazdów pojawiły się furgony patrolowe, pościgowe auta dla drogówki w wersji kombi, a nawet ciężarówka do przewozu materiałów wybuchowych.

Polska policja dostała kolejne radiowozy oznakowane, które trafią do różnych placówek. I tak do funkcjonariuszy z Wielkopolski trafi Opel Astra z silnikiem 1.6 Turbo i mocy 200 KM. Auto rozpędza się do 235 km/h i będzie służyć w działaniach pościgowych. Drogówka z Ostrowa Wielkopolskiego i Leszna dostanie Fordy Transity Custom z pełnym wyposażeniem Ambulansu Pogotowia Ruchu Drogowego, na co składają się: urządzenia pomiarowe, lampy LED do oświetlania miejsc wypadku, aparaty fotograficzne, komputery z drukarkami oraz zestawem znaków i policyjnymi parawanami.

Mundurowi z Gniezna i Ostrowa z oddziałów prewencji otrzymają kombivany. Radiowozy marki Volkswagen Caddy zostały wyposażone w benzynowe silniki i automatyczne skrzynie biegów. Dodatkowo części bagażowe aut przerobiono w ten sposób, aby zatrzymani byli odizolowani.

Nowe radiowozy dla policji: Popularne Volkswageny i wyjątkowa ciężarówka

To nie koniec. Do polskiej policji w całym kraju trafi aż 150 najnowszych Volkswagenów Transporterów T6. W ciągu dwóch lat zakupiono już prawie 600 takich samochodów.

Najbardziej spektakularnym zakupem dla funkcjonariuszy jest pojazd ciężarowy MAN, który jest wyposażony w pojemnik do przewozu materiałów wybuchowych. Auto warte prawie 3 mln zł pojawi się w Samodzielnym Pododdziale Kontrterrorystycznym Policji w Poznaniu.

TO RÓWNIEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/auto-swiat.pl/MW