Zamknij

Polski kierowa dostał 50 punktów karnych! Olbrzymia kwota mandatu!

Redakcja
08.11.2018 13:54
policjant
fot. P.Jedzura East News

Kierowca jadący drogą krajową nr 22 na długo zapamięta policyjną kontrolę. Funkcjonariusze śledzili jego poczynania nieoznakowanym radiowozem. Wystarczyło kilka minut, aby mężczyzna uzbierał 50 punktów karnych.

Policjanci z komendy powiatowej w Wałczu zarejestrowali „wyczyny” jednego z kierowców. W pewnym momencie na 13-kilometrowym odcinku pomiędzy miejscowościami Strączno i Rusinowo zauważyli pojazd, który kilkukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość. Nagrywając jego jazdę, mundurowi uwiecznili na materiale jeszcze inne wykroczenia, gdzie zmotoryzowany nie stosował się do poziomych znaków drogowych, przekraczając podwójną i ciągłą linię.

Finalnie kierujący Volkswagenem Passatem został ukarany mandatem w wysokości 5 tys. zł i na rok stracił prawo jazdy. Oprócz tego nałożono na niego łącznie aż 50 punktów karnych.

To nie pierwsza taka sytuacja. W wakacje funkcjonariusze z Ząbkowic Śląskich musieli ratować się zjazdem na pobocze, żeby uniknąć czołowego zderzenia z samochodem 28-latka, który spieszył się na wesele. Po pościgu mężczyźnie zabrano prawo jazdy i nałożono na niego 50 punktów karnych.

Jednak prawdziwy rekord pod względem punktów karnych odnotowano w 2010 roku. Pewien 24-latek próbował uciekać przed policją w Dąbrowie Górniczej. W trakcie 10-minutowego pościgu kierujący autem uzbierał aż 205 punktów.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

 RadioZET.pl/walcz.policja.gov.pl, auto-swiat.pl/MW