Zamknij

Polski kierowca oszukiwał za kierownicą ciężarówki. Został surowo ukarany

Redakcja
25.09.2018 11:55
kierowca ciężarówki
fot. Pixabay

Polski kierowca ciężarówki został zatrzymany w okolicy duńskiego Padborga. Okazało się, że mężczyzna przedłużał sobie czas pracy i korzystał z dwóch kart. Prokuratura ukarało go karą finansową w wysokości ponad 80 tys. zł. Jednak to nie koniec konsekwencji, jakie kierowca będzie musiał ponieść.

Portal 40ton.net podaje, że w trakcie kontroli w Danii tamtejsi funkcjonariusze zauważyli u polskiego kierowcy, że ten używa zamiennie dwóch kart w tachografie. Mundurowi zdołali to ustalić, ponieważ mężczyzna włożył jedną z kart na krótko przed kontrolą. Dzięki zamianie mógł wydłużyć czas swojej pracy. Teraz sprawą zajmie się sąd. Polak przyznał się do winy.

Prokuratura nałożyła na kierowcę druzgocącą karę w wysokości 144 tys. koron, czyli blisko 82 tys. zł. Gdyby mężczyzna mieszkał w Danii, kwota byłaby niższa i wynosiłaby 20 tys. koron. Oprócz tego polski kierowca najbliższe 60 dni spędzi w duńskim więzieniu. Dodatkowo nałożono na niego zakaz prowadzenia samochodu ciężarowego w tamtym kraju na 6 lat. Po odbyciu kary mężczyzna wróci do Polski.

TO RÓWNIEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/40ton.net, moto.wp.pl/MW