Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Marcin Wojciechowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Polski kierowca oszukiwał za kierownicą ciężarówki. Został surowo ukarany

25.09.2018 11:55

Polski kierowca ciężarówki został zatrzymany w okolicy duńskiego Padborga. Okazało się, że mężczyzna przedłużał sobie czas pracy i korzystał z dwóch kart. Prokuratura ukarało go karą finansową w wysokości ponad 80 tys. zł. Jednak to nie koniec konsekwencji, jakie kierowca będzie musiał ponieść.

kierowca ciężarówki fot. Pixabay

Portal 40ton.net podaje, że w trakcie kontroli w Danii tamtejsi funkcjonariusze zauważyli u polskiego kierowcy, że ten używa zamiennie dwóch kart w tachografie. Mundurowi zdołali to ustalić, ponieważ mężczyzna włożył jedną z kart na krótko przed kontrolą. Dzięki zamianie mógł wydłużyć czas swojej pracy. Teraz sprawą zajmie się sąd. Polak przyznał się do winy.

Prokuratura nałożyła na kierowcę druzgocącą karę w wysokości 144 tys. koron, czyli blisko 82 tys. zł. Gdyby mężczyzna mieszkał w Danii, kwota byłaby niższa i wynosiłaby 20 tys. koron. Oprócz tego polski kierowca najbliższe 60 dni spędzi w duńskim więzieniu. Dodatkowo nałożono na niego zakaz prowadzenia samochodu ciężarowego w tamtym kraju na 6 lat. Po odbyciu kary mężczyzna wróci do Polski.

TO RÓWNIEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/40ton.net, moto.wp.pl/MW

Oceń