Półwyczynowe Porsche 911 GT2 RS na oficjalnych zdjęciach

30.06.2017 10:17

Według zapowiedzi niemieckiego producenta samochodu, premiera Porsche 911 GT2 RS ma nastąpić podczas Festiwalu Prędkości w Goodwood. Jednak wcześniej do sieci trafiły oficjalne zdjęcia tego zapierającego dech w piersiach półwyczynowego modelu.

Półwyczynowe Porsche 911 GT2 RS na oficjalnych zdjęciach fot. materiały prasowe

GT2 RS ma być najmocniejszą seryjnie produkowaną „dziewięćsetjedenastką”. Już na pierwszy rzut oka widać, że coś jest na rzeczy. Model w stosunku do bazowego wariantu wyróżnia się bardziej agresywną stylistyką, zmienionymi zderzakami, maską z wlotami powietrza, a także ogromnym spojlerem, który ma dbać o odpowiedni docisk tylnej osi podczas szybkiego pokonywania zakrętów.

Wnętrze również zaprojektowano w taki sposób, by kierowca mógł poczuć się wyjątkowo. W kabinie znajdziemy kubełkowe fotele z napisem „Weissach RS” na zagłówkach. Ostry, bezkompromisowy charakter GT2 RS podkreślają kontrastujące czerwone elementy, wraz z podsufitką o tym samym kolorze.

Za plecami pasażerów umieszczono 3,8-litrowy silnik 6-cylindrowy rozwijający potężną moc 700 KM i 750 Nm maksymalnego momentu obrotowego, przekazywanego na tylną oś za pośrednictwem automatycznej przekładni. Sprint od 0 do 100 km/h ma trwać mniej niż 3 sekundy, a prędkość maksymalna wynosić 341 km/h. Niestety producent nie będzie oferować opcjonalnej skrzyni ręcznej.

Samochód w fazie produkcyjnej dopracowywany był zarówno na legendarnym torze Nurbugring Nordschleife:

RadioZET/MS

Oceń