Pomyliła gaz z hamulcem. Dwa razy uderzyła w ten sam samochód

03.07.2017 13:30

Starsza kobieta siedząca za kierownicą Volkswagena Golfa 6 pomyliła gaz z hamulcem, doprowadzając do kolizji w Sydney. W wyniku uderzenia kamera pokładowa w aucie uczestniczącym w zdarzeniu przestała rejestrować dalszy przebieg wydarzeń.

Pomyliła gaz z hamulcem. Dwa razy uderzyła w ten sam samochód fot. kadr z wideo

Kierowca w samochodzie osobowym mając zielone światło przejeżdżał na wprost przez skrzyżowanie. Nagle z przeciwnego pasa ruchu wyjechał szary Volkswagen Golf 6. Doszło do kolizji. Osoba siedząca za kierownicą niemieckiego auta wciąż kontynuowała jazdę. W efekcie wykonała nawrót i ponownie uderzyła w ten sam pojazd. Następnie skosiła znak drogowy i wjechała w dom.

Jak się potem okazało, za kierownicą Volkswagena siedziała starsza kobieta, która najzwyczajniej w świecie pomyliła gaz z hamulcem, doprowadzając do poważnych uszkodzeń. Zdaniem świadków tego zdarzenia, żaden z uczestników kolizji nie odniósł poważniejszego uszczerbku na zdrowiu.

Incydent został zarejestrowany dwoma kamerami pokładowymi. Jego przebieg można prześledzić na poniższym nagraniu:

Kwestionować można zdolność prowadzenia pojazdu mechanicznego w ruchu publicznym przez osoby, którym zdarza się pomylić pedał gazu z pedałem hamulca. Coś takiego nigdy nie powinno mieć miejsca.

RadioZET/MS

Oceń