Słuchaj
Michał Korościel, Damian Michałowski
Michał Korościel, Damian Michałowski
Michał Korościel
Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik, Kamil Nosel
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Porównanie kombi z dwóch światów. 10-krotnie droższy Mercedes E 63 S kontra Dacia Logan

07.12.2017 13:57

Topowy wariant Mercedesa klasy E to jeden z najbardziej zapierających dech w piersiach seryjnie produkodukowanych kombi dostępnych na rynku. Co jednak jeśli chcesz kupić coś bardziej… skromnego? Wtedy potencjalny wybór może paść na Dacię Logan MCV.

Porównanie kombi z dwóch światów. 10-krotnie droższy Mercedes E 63 S kontra Dacia Logan fot. kadr z wideo

Za cenę jednego Mercedesa można kupić 10 Dacii. Czy to oznacza, że niemiecki samochód jest dziesięciokrotnie lepszy? Na to pytanie postanowili odpowiedzieć dziennikarze Carwow, którzy nagrali test z udziałem obu pojazdów. W wyścigu na prostej oczywiście rumuńskie, 90-konne auto nie miał szans z konkurentem dysponującym mocą 612 KM.

Dacia dojechała na linię mety po 18 sekundach, podczas gdy na pokonanie tego samego dystansu Mercedes-AMG E 63 S potrzebował 11,2 sekundy. W kolejnym teście również chodziło o przyspieszenie, z tym że rumuński samochód miał przewagę polegającą na tzw. „starcie lotnym”. Jakie jeszcze wyzwania czekały oba auta? Sprawdźcie sami:

Niewątpliwie powyższy test został wręcz „uszyty” pod Mercedesa. W rzeczywistości wszystko ma swoje plusy i minusy. Niemiecki samochód jest znacznie droższy w utrzymaniu, zużywa więcej paliwa i będzie w zatrważającym tempie tracić na wartości, czego nie można powiedzieć o jego konkurencie. Nie zmienia to jednak faktu, że pod niemal każdym innym względem, auto ze Stuttgartu jest po prostu lepsze, bardziej dopracowane i wyrafinowane, co niekoniecznie zdaniem wielu jest uzasadnieniem dla horrendalnej ceny katalogowej.

W E 63 S z pewnością znacznie łatwiej stracić prawo jazdy i ciężej przestrzegać przepisów ruchu drogowego, mając świadomość niewykorzystanego potencjału drzemiącego w tym samochodzie. Mało kto kupuje takie auta, by tylko muskać pedał gazu.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Mercedes-AMG E 63 S czy Dacia Logan MCV?

Oceń