Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski , Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Porsche 911 zasiliło szeregi austriackiej policji

30.06.2017 12:12

Austriackie autostrady już wkrótce będą patrolowane przez policjantów w Porsche 911. Na ich celowniku znajdą się przede wszystkim kierowcy niestosujący się do przepisów ruchu drogowego.

Porsche 911 zasiliło szeregi austriackiej policji fot. materiały prasowe

Auto w stosunku do zwykłego modelu zostało wyposażone w policyjne światła, system komunikacji radiowej, a jego lakier pomalowano dokładnie tak, jak na radiowóz przystało – w policyjne barwy. Jednak Porsche 911 nie zasili szeregów na długo – jedynie do października 2017 roku. Dlaczego tak krótko?

Otóż, Porsche wypożyczyło za darmo ten sportowy samochód, o czym wspomniał dyrektor marki na Austrię, Helmut Eggert:

"

Porsche 911 jest ikonicznym przedstawicielem sportowych samochodów, które w dodatku jest wysoce praktyczne na co dzień, w szczególności jeśli chodzi o bezpieczeństwo, jak również o komfort w podróży na dłuższych dystansach – oba te czynniki są niezwykle istotne dla funkcjonariuszy patrolujących autostrady. Nasza współpraca z policją ma długą tradycję. W latach 60. i 70. nierzadkim widokiem było Porsche w policyjnych barwach. Następnie w 2006 roku rządowi przekazaliśmy Porsche 911 na potrzeby monitorowania autostrad. "

Porsche 911 w bazowym wariancie napędzane jest 3-litrowym silnikiem o mocy 370 KM i 450 Nm maksymalnego momentu obrotowego, przekazywanego na tylną oś za pośrednictwem 7-biegowej skrzyni ręcznej lub automatycznej przekładni o tej samej liczbie przełożeń. O ile pierwszy wariant potrafi rozpędzić się od 0 do 100 km/h w 4,6 sekundy, o tyle ten drugi potrzebuje na dokonanie tego samego o 0,2 sekundy mniej. A jeśli zdecydujemy się na pakiet Sport+, czas na osiągnięcie pierwszej trzycyfrowej liczby na prędkościomierzu zostanie zredukowany do 4,2 sekundy. 
 
Ceny „dziewięćsetjedenastki” w Polsce startują z pułapu 545 330 zł. 
 
RadioZET/MS

Oceń