Zamknij

Porsche Taycan – pierwszy całkowicie elektryczny samochód

Redakcja
14.06.2018 13:38
Porsche Taycan
fot. Porsche

Do tej pory pierwszy elektryczny model Porsche był znany jako Mission E. Teraz niemiecka marka ogłosiła oficjalną nazwę samochodu, który w 2020 roku pojawi się jako Taycan.

W trakcie otwarcia wystawy „70 lat sportowych samochodów Porsche” w Stuttgarcie szef koncernu – Oliver Blume podał, że oficjalną nazwą nowego Porsche Mission E zostaje Taycan. Nazwa to połączenie dwóch słów z języka tureckiego, gdzie Tay oznacza źrebię, a Can życie. Porsche wyjaśnia, że po przetłumaczeniu model to „dziarski, młody koń”.

Pod koniec 2015 roku niemiecka sportowa marka zapowiedziała pierwsze całkowicie elektryczne auto. Pojazd jest już po zimowych testach na północy Europy. Wcześniej sprawdzano go na niemieckim torze Nurburgring oraz w ekstremalnie wysokich temperaturach. Inżynierowie zapowiedzieli, że Taycan przejedzie na jednym ładowaniu 500 km, a ładowanie akumulatora zajmie zaledwie 15 minut, po zastosowaniu 800-voltowej ładowarki. Samochód ma przyspieszać do setki w 3,5 sekundy i być wyposażony w 600 KM.

Porsche Taycan zadebiutuje na rynku w 2020 roku.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/MW