Pościg policyjny zakończony kolizją. 32-latek odpowie za przestępstwo

30.08.2017 12:56

28 sierpnia 2017 roku, około godziny 18:45, policjanci otrzymali informację o kierowcy Forda Focusa, który wyprzedza samochody pasem awaryjnym, stwarzając poważne zagrożenie na autostradzie A2.

Pościg policyjny zakończony kolizją. 32-latek odpowie za przestępstwo fot. policja.pl

Na interwencję wysłano funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Koninie, którzy zlokalizowali pojazd, po czym włączyli sygnały błyskowe i dźwiękowe. Skierowali prowadzącego Forda Focusa na parking MOP Kuny. Gdy mundurowi podeszli do auta i wydali polecenie wyłączenia silnika, kierujący gwałtownie ruszył do tyłu, uderzając w zaparkowaną naczepę, znak drogowy. Jego podróż nie trwała długo – chwilę później skończyła się po uderzeniu w głaz.

Po uszkodzeniu auta, mężczyzna zaczął uciekać autostradą na piechotę. Szybko został zatrzymany. Był agresywny, co zmusiło policjantów do użycia siły fizycznej w celu jego obezwładnienia. 32-latek trafił do aresztu. Przy okazji pobrano jego krew do badań pod kątem substancji odurzających.Kierowca Forda za czyn, jakiego się dopuścił, odpowie przed sądem. Zgodnie z artykułem 178b kodeksu karnego, grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat. Ten nowy przepis, przewidujący surowsze kary dla piratów drogowych, został wprowadzony 1 czerwca 2017 roku.

RadioZET/MS

Oceń