Zamknij

Poseł PO domaga się zmian w progach zwalniających

Redakcja
06.12.2018 11:27
próg zwalniający
fot. Shutterstock

Józef Lassota wysłał interpelację do ministra infrastruktury w sprawie progów zwalniających. Poseł PO uważa, że należy je zastąpić innymi szykanami.

W ubiegłym miesiącu parlamentarzysta Platformy Obywatelskiej wysłał interpelację do ministra infrastruktury, w której zwrócił uwagę, że w Polsce mamy o wiele więcej progów zwalniających niż w innych państwach UE. Jednym z przykładów jest ulica Opatowicka we Wrocławiu, gdzie na dwukilometrowym odcinku mamy aż 19 takich urządzeń.

Zagłosuj

Czy w Polsce powinno być mniej progów zwalniających?

Liczba głosów:

Józef Lassota przywołał statystyki dotyczące Wielkiej Brytanii, gdzie w ciągu ostatnich 10 lat w aż 1600 wypadkach jako przyczynę podano próg zwalniający lub szykanę. W tych sytuacjach śmierć poniosły 23 osoby. Poseł PO podkreśla, że w Polsce nie zbiera się takich danych.

W związku z tym polityk zwrócił się z prośbą do M inisterstwa Infrastruktury o podanie liczby wypadków drogowych, które w latach 2015-2018 były spowodowane przez progi zwalniające. Dodatkowo parlamentarzysta zaproponował, aby zamiast tych urządzeń, poszukać alternatywnych sposobów uspokojenia ruchu, zastępując je np. zwężeniem dróg albo „szykanami”. Jednak odnośnie do tego drugiego rozwiązania, Lassota nie sprecyzował dokładnie, co ma na myśli pod tym pojęciem.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

 RadioZET.pl/brd24.pl/MW