Potrącił dziewczynę na pasach i jeszcze miał do niej pretensje

09.05.2017 11:53

W serwisie YouTube pojawiło się nagranie, na którym widać jak kierowca Opla Astry lekko potrącił dziewczynę. Jak twierdzi autor nagrania – najprawdopodobniej prowadzący pomylił gaz z hamulcem. W dodatku miał pretensje do przechodnia...

Potrącił dziewczynę na pasach i jeszcze miał do niej pretensje fot. kadr z wideo

Niestety na polskich drogach nie brakuje zmotoryzowanych, którzy nie dość, że prowokują niebezpieczne sytuacje, to jeszcze mają pretensje do pozostałych uczestników ruchu. Nie inaczej było w tym przypadku. Starszy mężczyzna jadący Oplem popełnił błąd. Mimo to – jak zasugerował autor nagrania – za zdarzenie obwiniał niczemu winną dziewczynę. Incydent został zarejestrowany kamerą pokładową:

Każdy kierowca powinien zawsze zachowywać czujność w newralgicznych miejscach, takich jak przejścia dla pieszych, czy przejazdy kolejowe. Należy pamiętać o tym, że to właśnie piesi oraz rowerzyści są jednymi z najbardziej narażonych na niebezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. 

Całe szczęście, że w tej sytuacji kierujący Oplem Astrą poruszał się z bardzo niską prędkością. W innym przypadku mogłoby dojść nawet do poważniejszego uszkodzenia ciała przechodzącej kobiety.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Co sądzicie o zachowaniu kierowcy Opla Astry?

Oceń