Zamknij

Poważne plany szefa Fiata wobec fabryki w Tychach

Redakcja
22.05.2018 13:18
fabryka Fiata
fot. MAREK KUWAK/REPORTER East News

Sergio Marchionne przed odejściem na emeryturę podjął kilka istotnych decyzji. Szef Fiata zapowiedział ograniczenie produkcji modeli Fiata w tyskiej fabryce do modelu 500 i Pandy.

Wkrótce po 13 latach Fiat Punto pożegna się z polskim rynkiem. Wraz z nim odejdzie antyrekord z najniższym wynikiem testów zderzeniowych Euro NCAP. Podobny los spotka Alfę Romeo MiTo, która przestała cieszyć się uznaniem sportowej grupy Alfisti. Sergio Marchionne, który rządzi Fiatem od 15 lat, za sześć miesięcy odejdzie na emeryturę. Tuż przed rozstaniem z branżą Włoch poinformował o kilku ostatnich planach, które dotyczą także zakładu w Tychach.

Tyska fabryka ma już jedno nowe zadanie. W przyszłym roku zacznie produkować silniki benzynowe PureTech. Oprócz tego Marchionne zdradził kilka punktów z planu, który oficjalnie zostanie przedstawiony na początku czerwca.

Poważne plany Fiata wobec fabryki w Tychach: Ograniczenie do Fiata 500 i Pandy

Jednym z założeń jest ograniczenie oferty Fiata do modelu 500 i Pandy. W związku z tym ten drugi samochód powróci do zakładu w Tychach, aby obniżyć koszty. To świetna wiadomość dla polskiej fabryki, która w ostatnim czasie świętowała produkcję 2-milionowego egzemplarza modelu Fiat 500. Niepewne czasy czekają Lancię Ypsylon, która trafia jedynie na włoski rynek. Najprawdopodobniej to ostatnie chwile legendarnej marki.

Dodatkowo Fiat do 2022 roku ma zrezygnować z diesli w samochodach osobowych. W ich miejsce mają pojawić się hybrydy. Całkowity plan Sergio Marchionne o przyszłości koncernu Fiat-Chrysler ma zostać opublikowany 1 czerwca.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/MW