Poznaj proste sposoby na zaparowane szyby

21.09.2017 14:55

Szczególnie w okresie zimowym kierowców irytują zaparowane od środka szyby, które mogą utrudniać dostrzeżenie zagrożeń na drodze. Jak sobie z nimi radzić?

Poznaj proste sposoby na zaparowane szyby fot. kadr z wideo

Powodem takiego stanu rzeczy mogą być awaria radiatora nagrzewnicy, zapchany filtr kabinowy, czy też najzwyklejsza w świecie wilgoć. W niektórych przypadkach to także niedziałające lub nieprawidłowo ustawione nawiewy. Niezależnie od przyczyny, warto porządnie umyć szybę od środka, co może zminimalizować efekt parujących szyb. Jak już to zrobimy, dodatkowo wskazane jest zastosowanie środków chemicznych np. w spreju, które skutecznie potrafią wywiązywać się ze swojej roli i to nawet przez kilka tygodni. Ustawienie nawiewu na szybę również pomaga.

Co ciekawe, istnieją tańsze zamienniki dla środków chemicznych przeznaczonych do użytku na zaparowane szyby, co też sprawdził ChrisFix. Na potrzeby testu podzielił szybę na 5 części przy pomocy taśmy i naniósł na poszczególne fragmenty różne substancje… i nie tylko:

W teście wzięły udział pianka do golenia, szampon dla dzieci, ziemniak, żel do mycia rąk, a także środek chemiczny w spreju.

RadioZET/MS

Sprawdź w quizie, czy potrafisz odgadnąć odległości między miejscowościami:

QUIZ: Odgadnij odległość pomiędzy miejscowościami fot. materiały prasowe
Oceń