Prawy pas, czyli postrach polskich kierowców

31.07.2017 09:51

Kierowca samochodu osobowego za pomocą kamery pokładowej nagrał film ilustrujący ignorancję uczestników ruchu drogowego w Polsce.

Prawy pas, czyli postrach polskich kierowców fot. kadr z wideo

Autor nagrania poruszał się trzypasmową drogą jednokierunkową. Jechał przy prawej krawędzi, w przeciwieństwie do pozostałych uczestników ruchu drogowego. Największą popularnością na tym krótkim fragmencie cieszył się środkowy pas, nieco mniejszą – lewy skrajny. Z kolei prawego pasa większość kierowców wystrzegało się jak ognia.

I rzeczywiście temat wyboru pasa ruchu budzi kontrowersję, co też widać po opiniach internautów:

"

Większość osób po włączeniu się do ruchu na trzypasmowych drogach jednokierunkowych od razu, niezależnie od okoliczności, zajmuje przynajmniej środkowy pas. Zupełnie tak, jakby jazda prawym była ujmą, a poruszanie się lewym nadawałoby szyku i prestiżu. Problematyczna jest także jazda autostradami. Całe szczęście, że w Polsce można wyprzedzać prawą stroną, bo inaczej nie dałoby się normalnie podróżować. Jest ogrom kierowców, którzy nie mają odpowiedniego wyczucia prędkości i odległości. Nie potrafią zjechać, nawet gdy rozpędzony pojazd właśnie do nich podjechał, a mają sporo miejsca. "

Niestety taki stan rzeczy wynika w sporej mierze z faktu, że policjanci w kraju nad Wisłą polują najczęściej na kierowców przekraczających prędkość. I bardzo często stają w miejscach, gdzie poza ograniczeniem prędkości nie ma niczego…

Jedynie od czasu do czasu, funkcjonariusze decydują się na przeprowadzenie akcji dotyczącej konkretnego problemu, np. niesygnalizowania zamiaru zmiany pasa ruchu lub skrętu, a także właśnie uporczywej jazdy lewym pasem.

RadioZET/MS

Oceń