Próbował driftować Mustangiem. Rozbił się

21.04.2017 10:58

W USA panuje przeświadczenie, że najgorszymi uczestnikami ruchu drogowego są kierowcy Fordów Mustangów. A wszystko przez takie filmiki jak ten, nagrany telefonem komórkowym.

Próbował driftować Mustangiem. Rozbił się fot. kadr z wideo

Kierowca na torze Greenvile Pickens Speedway w Karolinie Południowej rozbił sportowe coupe. Mężczyzna wchodząc w zakręt sprowokował nadsterowność, odważniej traktując przepustnicę. Przy wyłączonych systemach stabilizacji toru jazdy oraz kontroli trakcji, tylna oś po chwili straciła przyczepność. Właściciel Forda Mustanga w okrutny sposób został sprawdzony na ziemie, przekonując się o tym, że przecenił swoje umiejętności. Nie udało mu się opanować pojazdu, przez co uderzył w bariery ochronne.

Zdarzenie zostało zarejestrowane telefonem komórkowym przez jednego ze świadków. W drugiej części krótkiego filmiku znajdziemy widok z kamery znajdującej się w okolicach szyby kierowcy:

Ford Mustang jest najlepiej sprzedającym się coupe na świecie. Amerykańskie auto może pochwalić się całkiem wysokim poziomem dopracowania, dobrymi właściwościami jezdnymi i dużą mocą. Jednak konkurencję deklasuje przede wszystkim niską ceną zakupu. Szczególnie chętnie decydują się na niego mieszkańcy USA. Przy tamtejszych zarobkach sporo osób może pozwolić sobie na wydanie 25 185 dolarów na nowego Mustanga.

W Polsce za to auto zapłacimy od 162 000 zł. W zamian dostaniemy odmianę w nadwoziu Fastback z 2,3-litrowym silnikiem EcoBoost. Jest tylko jedno „ale”. Nie najlepiej radzi sobie w testach zderzeniowych, co udowodnili specjaliści z Euro NCAP.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Wpadliście kiedyś w poślizg?

Oceń