Próbował dynamicznie zawrócić na wstecznym

22.05.2017 13:13

Kierowca Range Rovera poruszający się po drodze publicznej usiłował wykonać tzw. „J-Turn”. Momentalnie rzeczywistość sprowadziła go na ziemię, przekonując o tym, że wykonywanie tego rodzaju manewrów bez odpowiedniego przygotowania nie jest najlepszym pomysłem.

Próbował dynamicznie zawrócić na wstecznym fot. kadr z wideo

Warto również zwrócić uwagę na fakt, że Range Rover ma wysoko osadzony środek ciężkości, co zwiększa ryzyko dachowania podczas wykonywania nagłych manewrów. Dlatego nim sam zdecydujesz się na wykonanie podobnych popisów, upewnij się, że jesteś profesjonalistą lub przynajmniej aktorem, któremu asystuje tuzin kaskaderów…

Niebezpieczne zdarzenie zostało zarejestrowane kamerą monitoringu. Na nagraniu widać, że kolejnym niesprzyjającym czynnikiem było ukształtowanie nawierzchni, a konkretniej – wybrzuszenie na podjeździe.

Na szczęście żadne osoby postronne nie ucierpiały w tym wypadku. Jeśli kierowca samochodu terenowego miał zapięte pasy, powinien z tego incydentu wyjść bez większego szwanku.

Wystarczy sobie wyobrazić konsekwencje podobnego manewru wykonywanego przy chętniej uczęszczanej drodze… To zdarzenie może stanowić przestrogę przed podobnym postępowaniem, a także innymi rodzajami drogowych występków. Dlatego warto pamiętać, że poruszając się po publicznych drogach do serca powinniśmy sobie wziąć obowiązujące przepisy.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Przestrzegacie przepisów ruchu drogowego?

Oceń