Zamknij

Produkcja Fiata w Tychach: Szefowie zapowiadają znaczący wzrost

Redakcja
18.09.2018 12:37
fabryka w Tychach
fot. East News

Fabryka Fiat Chrysler Automobiles (FCA) w Tychach wyprodukuje w tym roku większą liczbę samochodów. W stosunku do ubiegłego roku liczba ta wzrośnie z ponad 263 tys. do 267 tys.

Łącznie w tym roku tyski zakład planuje wyprodukować około 220 tys. Fiata 500 i ponad 200 tys. spokrewnionego z nim Abartha 500. Z kolei liczba skonstruowanych Lancii Ypsilon wyniesie blisko 47 tys.

Przedstawiciele FCA Poland mają spore nadzieje, że wkrótce najwyższy szczebel międzynarodowego koncernu pozwoli fabryce w Tychach na produkowanie nowych modeli. Chociaż po przedwczesnej śmierci Sergio Marchionne, dyrektora generalnego grupy FCA wiele planów strategicznych zostało poddanych weryfikacji, szanse tyskiego zakładu są oceniane pozytywnie.

Wystarczy, że FCA powoła nowego szefa na Europę, a ten zatwierdzi strategię rozwoju europejskich fabryk spółki. Powołanie zarządcy ma nastąpić do końca września.

Jeszcze w marcu Marchionne podkreślał, że ma poważne plany, co do fabryki w Tychach. W zakładzie  miał być produkowany Fiat 500 z silnikiem elektrycznym.

- Tutaj jest zarówno kwestia elektromobilności, bo FCA będzie musiało zrobić duży skok w stosunku do innych koncernów, ale myślę, że też nowych modeli, które tutaj ewentualnie będą produkowane – powiedziała Hanna Bochniarz z rady nadzorczej FCA Poland.

Członkini rady prosiła o cierpliwość w oczekiwaniu na decyzję.

- Mam nadzieję, że będziemy mogli wspólnie już niedługo mówić o tym, jakie są konkretne plany dotyczące rozwoju tej fabryki - zakończyła.

TO RÓWNIEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/motoryzacja.interia.pl/MW