Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Próg zwalniający, o którym nie sposób zapomnieć

04.09.2017 10:00

Na kanale YouTube pojawiło się nagranie, na którym zobaczymy auta przejeżdżające przez próg zwalniający składający się z pięciu następujących po sobie garbów. Rozciągają się one na długość niejednego samochodu.

Próg zwalniający, o którym nie sposób zapomnieć fot. kadr z wideo

Jak wynika z opisu, próg zwalniający powstał z inicjatywy lokalnych mieszkańców. Chcieli oni podnieść bezpieczeństwo w ruchu drogowym, na tym wybranym odcinku, zmuszając kierowców do przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. Patrząc się na efekt końcowy, można mieć wątpliwości dotyczące tego, czy aby na pewno każdy samochód jest w stanie przejechać przez ten próg zwalniający. Najprawdopodobniej auto o krótszym rozstawie osi oraz z niskim prześwitem mogłoby mieć poważny problem.

Przy okazji publikacji tego nagrania, pod filmem pojawiło się sporo krytycznych komentarzy. Nie brakuje osób zgodnie twierdzących, że te garby nie mają na celu wymuszenie jazdy z co najwyżej dozwoloną maksymalną prędkością, tylko są krótkim torem przeszkód. Część również sugeruje, że to największy koszmar właścicieli supersamochodów:

Kwestią otwartą pozostaje to, czy zastosowane środki są adekwatne do okoliczności...

RadioZET/MS

Oceń