Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Progi zwalniające na ścieżkach rowerowych? Nowy pomysł warszawskiej radnej

29.05.2018 10:37

Radna z Warszawy zastanawiała się, co można zrobić, aby spowolnić rozpędzonych kierowców jednośladów. Wreszcie wpadła na pomysł wybudowania progów zwalniających na ścieżkach rowerowych.

ścieżka rowerowa fot. Krzysztof Kaniewski REPORTER East News

Radna z warszawskiego Ursynowa, Sylwia Krajewska, przekonuje, że na kabackim odcinku na ścieżce rowerowej, która przebiega wzdłuż alei Komisji Edukacji Narodowej, rowerzyści przejeżdżają zdecydowanie za szybko i powodują zagrożenie dla pieszych. W związku z tym radna zaproponowała montaż progów zwalniających przy głównej arterii Ursynowa.

Krajewska przekonuje, że kierowcy jednośladów rozpędzają się tam do 30 km/h. Oprócz tego w wielu miejscach ścieżka rowerowa nie jest oddzielona od chodnika, co zdaniem radnej powoduje większe zagrożenie dla przechodniów.

Na szczęście rowerzyści mogą spać spokojnie. Drogowcy podkreślają, że zainstalowanie tzw. śpiących policjantów na ścieżkach rowerowych jest niezgodne z prawem. Ponadto zarządca dróg nie ma zamiaru modernizować istniejących już dróg dla kierowców jednośladów.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/onet.pl/MW

Oceń