Zamknij

Progi zwalniające na ścieżkach rowerowych? Nowy pomysł warszawskiej radnej

Redakcja
29.05.2018 10:37
ścieżka rowerowa
fot. Krzysztof Kaniewski REPORTER East News

Radna z Warszawy zastanawiała się, co można zrobić, aby spowolnić rozpędzonych kierowców jednośladów. Wreszcie wpadła na pomysł wybudowania progów zwalniających na ścieżkach rowerowych.

Radna z warszawskiego Ursynowa, Sylwia Krajewska, przekonuje, że na kabackim odcinku na ścieżce rowerowej, która przebiega wzdłuż alei Komisji Edukacji Narodowej, rowerzyści przejeżdżają zdecydowanie za szybko i powodują zagrożenie dla pieszych. W związku z tym radna zaproponowała montaż progów zwalniających przy głównej arterii Ursynowa.

Krajewska przekonuje, że kierowcy jednośladów rozpędzają się tam do 30 km/h. Oprócz tego w wielu miejscach ścieżka rowerowa nie jest oddzielona od chodnika, co zdaniem radnej powoduje większe zagrożenie dla przechodniów.

Na szczęście rowerzyści mogą spać spokojnie. Drogowcy podkreślają, że zainstalowanie tzw. śpiących policjantów na ścieżkach rowerowych jest niezgodne z prawem. Ponadto zarządca dróg nie ma zamiaru modernizować istniejących już dróg dla kierowców jednośladów.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/onet.pl/MW