Przebiegł przez ruchliwe skrzyżowanie

09.06.2017 10:38

7 czerwca w Warszawie kierowca stojący na czerwonym świetle zarejestrował kamerą pokładową mężczyznę przebiegającego przez skrzyżowanie przy Dworcu Wileńskim. Film wrzucił do sieci.

Przebiegł przez ruchliwe skrzyżowanie fot. kadr z wideo

Amator biegania nie zachował się zbyt mądrze. Wręcz przeciwnie – przemknął tuż przed skręcającym w lewo samochodem. Nie wiadomo czy kierujący dostrzegł go w lusterku, czy też zachował nadmierną ostrożność, wyczekując jadących z naprzeciwka pojazdów. Komentarz świadków tego nietypowego zdarzenia wydaje się być adekwatny do okoliczności.

Gdyby tylko choć jeden z kierujących dynamicznie ruszył spod świateł mając zielone światło na bezkolizyjnym lewoskręcie, najprawdopodobniej interweniować musiałaby karetka pogotowia. Piesi są jednymi z najbardziej narażonych na niebezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, dlatego też powinni zachowywać szczególną ostrożność, stosując zasadę ograniczonego zaufania.

Internauci nie zostawili suchej nitki na przebiegającym mężczyźnie, krytykując go za lekkomyślność. Nieliczni z kolei docenili za całkiem niezłe tempo. Przebieg zdarzenia można prześledzić na poniższym filmie:

RadioZET/MS

Oceń