Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski , Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Przejął kontrolę nad autopilotem Tesli. Uniknął kolizji

31.07.2017 09:59

26 lipca 2017 roku właściciel Tesli opublikował w serwisie YouTube film o nazwie „Kierowca Tesli uratował dzień”. Na nagraniu zobaczymy jak kierujący przejmuje kontrolę nad autem, dzięki czemu unika kolizji z pojazdem niewłaściwie zmieniającym pas ruchu.

Przejął kontrolę nad autopilotem Tesli. Uniknął kolizji fot. kadr z wideo

Autopilot Tesli może być jednym z najbardziej zaawansowanych systemów wspomagania jazdy na rynku, co nie zmienia faktu, że wciąż jest daleki od ideału. Przekonamy się o tym oglądając poniższe nagranie:

Najprawdopodobniej gdyby nie ingerencja kierowcy, doszłoby do kolizji. I to przy niemałej prędkości. Z perspektywy kierującego Teslą Model S, sytuacja ta wyglądała bardzo groźnie. SUV poruszający się przy prawej krawędzi jezdni nagle zmienił pas na środkowy, zmuszając uczestnika ruchu drogowego do podjęcia natychmiastowego manewru. Wszystko trwało ułamki sekund…

Powyższe nagranie stanowi dowód na to, że jadąc samochodem zawsze należy być czujnym, traktując współczesne systemy bezpieczeństwa nie jako pewnik, ale rozwiązania jedynie wspomagające bezpieczeństwo.

Autor nagrania nie ukrywa, że wciąż uwielbia funkcję autopilota. Jednak przestrzega właścicieli Tesli przed lekkomyślnym korzystaniem z niego. W opisie zaznaczył – ta wersja wciąż wymaga uwagi kierowcy.

Warto również zwrócić uwagę na skrajnie niebezpieczne zachowanie kierowcy SUV-a. Nie dość, że podjął manewr zmiany pasa ruchu bez zachowania szczególnej ostrożności, to dokonał tego z kompletnie niewiadomych przyczyn, w dodatku hamując przy tym!

RadioZET/MS

Oceń