Przejechał kobietę na pasach. Tłumaczył się, że nie zdążył zahamować [WIDEO]

17.04.2018 11:34

Pod koniec zeszłego tygodnia w Zielonej Górze kierowca zlekceważył inny samochód, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych na pasie obok. Nie zastanawiając się ani chwili, mężczyzna wjechał na pasy i przejechał kobietę.

Na polskich drogach często dochodzi do niebezpiecznych sytuacji na pasach drogowych. Do dramatycznej sceny doszło w Zielonej Górze. Na jednym z przejść dla pieszych samochód wjechał na pasy, nie zachowując odrobiny ostrożności. Kierowca zignorował auto jadące pasem obok, które zatrzymało się przed przejściem.

Wjechał prosto w pieszą. To wideo jest przerażające

SKODA OCTAVIA — model oferujący przestrzeń i technologię w jednym modelu

Pech chciał, że w tym momencie przez pasy przechodziła kobieta. Kiedy znalazła się na drugim pasie jezdni, została potrącona przez samochód osobowy. Nagranie zostało zarejestrowane przez jednego ze świadków i przekazane policji.

Sprawcą wypadku okazał się mieszkaniec Poznania. 47-latek tłumaczył się, że widział pojazd, który zatrzymał się na prawym pasie, ale „nie zdążył” zahamować i dlatego uderzył kobietę na pasach. Na szczęście piesza doznała jedynie ogólnych potłuczeń, a całą sytuację zakwalifikowano jako kolizję.

Kierowcy zostało zatrzymane prawo jazdy, a sprawa trafiła do sądu rejonowego.

TO TAKŻE CIĘ ZAINTERESUJE:

Nowy pomysł na walkę z kierowcami jadącymi pod prąd

Hyundai na Motor Show Poznań 2018 [FOTO]

RadioZET.pl/zgora.lubuska.policja.gov.pl/MW

Oceń