Przejechał na czerwonym świetle i uderzył w przebiegające przez ulicę dziecko

21.08.2017 11:01

W piątek, 18 sierpnia 2017 roku, 41-letni kierowca Toyoty Corolli przejechał przez skrzyżowanie na czerwonym świetle i uderzył w przebiegające przez jezdnię dziecko. Poszkodowany w ciężkim stanie trafił do szpitala. Zdarzenie miało miejsce w Ufa, w Rosji.

Przejechał na czerwonym świetle i uderzył w przebiegające przez ulicę dziecko fot. kadr z wideo

Policjanci postanowili udostępnić nagranie w sieci. Ma ono stanowić przestrogę przed nieprzestrzeganiem przepisów ruchu drogowego, w tym niedostosowywanie się do wskazań sygnalizacji świetlnych:

Niewłaściwie w tej sytuacji zachowało się również dziecko. Każdy przechodzień wchodząc na jezdnię, niezależnie od tego, czy jest na przejściu dla pieszych i ma zielone światło, powinien upewnić się, czy przypadkiem nie nadjeżdża samochód. Takie działanie ma na celu zapewnienie sobie bezpieczeństwa. W newralgicznych miejscach należy zachować szczególną ostrożność, stosując się do zasady ograniczonego zaufania.

W polskim kodeksie drogowym przeczytamy w artykule 14., że pieszemu zabrania się między innymi przebiegania przez jezdnię, co również należy wziąć sobie do serca.

RadioZET/MS

Oceń