Przekraczał prędkość wioząc dzieci autobusem z niesprawnymi hamulcami

17.05.2017 12:34

W punkcie kontrolnym przy autostradzie A4 w Gliwicach inspektorzy ze śląskiego WITD zatrzymali do kontroli autobus przewożący grupę dzieci z Opola do Mysłowic. Szybko wyszedł na jaw karygodny stan techniczny pojazdu.

Przekraczał prędkość wioząc dzieci autobusem z niesprawnymi hamulcami fot. WITD

Jeden z inspektorów zauważył, że przewód hamulcowy doprowadzający powietrze do hamulca z lewej strony na przedniej osi pojazdu został całkowicie przerwany. Aby powstrzymać uciekanie powietrza z układu pneumatycznego, kierowca zaślepił go śrubą. I właśnie takim autobusem pojechał w trasę z grupą dzieci. W dodatku przekraczał dozwoloną prędkość o 20 km/h.

Zważywszy na bezpieczeństwo przewożonych osób oraz innych uczestników ruchu drogowego, podjęto decyzję o wydaniu kategorycznego zakazu kontynuowania przewozu. Wystarczy sobie wyobrazić skutki sytuacji drogowej wymagającej nagłego zahamowania... Przewoźnik na miejsce kontroli podstawił inny pojazd, którym dzieci i ich opiekunowie mogli kontynuować podróż. Inspektorzy nie omieszkali sprawdzić stanu kolejnego autobusu tego przewoźnika.

Mundurowi ze śląskiego WITD ukarali kierowcę tego pierwszego pojazdu mandatem karnym w wysokości 650 zł, a także nałożyli na niego 2 punkty karne za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Na koniec zatrzymali dowód rejestracyjny, zezwalając kierującemu wyłącznie na przejazd do warsztatu.

RadioZET/WITD/MS

Oceń