Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski , Justyna Dżbik
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Przeładowany dostawczak przewoził nielegalne automaty do gier hazardowych

03.08.2017 13:55

We wtorek, 1 sierpnia 2017 roku, małopolscy inspektorzy z WITD w Krakowie, na drodze krajowej nr 7 zatrzymali do kontroli przeładowany samochód dostawczy, w którym przewożono 10 sztuk nielegalnych automatów do gier hazardowych.

Przeładowany dostawczak przewoził nielegalne automaty do gier hazardowych fot. materiały prasowe

Do zatrzymania doszło w miejscowości Brzuchnia. Pojazd dostawczy był przeciążony o 500 kilogramów. W trakcie sprawdzania przestrzeni ładunkowej ujawniono przewóz 10 sztuk automatów do gier hazardowych. Padło podejrzenie co do legalności tych maszyn. W związku z powyższym, na miejsce wezwano służby celno-skarbowe, które przeprowadziły dalsze czynności w tej sprawie.

Co ciekawe, nie był to jedyny rażąco przeładowany transport, który inspektorzy zatrzymali tamtego dnia. W tym samym miejscu poddano kontroli pojazdu z przyczepą, którą przewożono 50 ton ładunku. Na skrzyniach znajdowały się żelbetonowe zbiorniki z płynnymi nieczystościami. Nacisk na oś napędową wynosił 20 ton.

W wyniku wszczętego postępowania administracyjnego wobec przewoźnika, ukarano go karą pieniężną w wysokości 15 000 zł. Kierowca z kolei przyjął mandat o łącznej kwocie 1450 zł.

RadioZET/MS

Oceń