Przeleciała przez rondo. Dosłownie

12.04.2017 12:14

Kobieta jadąca Nissanem Qashqaiem przeceniła możliwości nie tylko swojego samochodu, ale i także własnego organizmu. Pijana próbowała przejechać przez spore rondo na wprost. Wylądowała na dachu.

Przeleciała przez rondo. Dosłownie fot. CambridgeshirePolice

Zanim jednak do tego doszło, podjęła się niebezpiecznego manewru wyprzedzania na podwójnej ciągłej, przekraczając dozwoloną prędkość. Niestety nie jechała sama. Na pokładzie wiozła 19-miesięczne dziecko.

Jak podaje policja z Cambridgeshire, kierowcą była Tania Chikwature, 32-letnia mieszkanka Butterfly Way, Coventry. Tamtego feralnego dnia poruszała się drogą A605 w Peterboroughu. Wyprzedziła ciężarówki w niedozwolonym miejscu, jadąc po fragmencie jezdni wyłączonej z ruchu. Zważywszy na nadmierną prędkość, nie wyrobiła się na rondzie, uderzyła w barierkę i zatrzymała się 50 metrów dalej, na dachu. Od razu zainterweniowali świadkowie incydentu. Wyciągnęli oni z auta dziecko, które wisiało do góry nogami w swoim foteliku.

Na miejsce zdarzenia przyjechała policja oraz ambulans. Tania Chikwature odmówiła przystąpienia do rutynowego badania alkomatem. Niespełna 4 godziny później w szpitalu, po pobraniu krwi, wyniki wykazały, że niemalże dwukrotnie przewyższyła dozwolone normy na zawartość alkoholu we krwi. Specjaliści obliczyli, że w chwili wypadku mogła przekroczyć dopuszczalny poziom nawet trzykrotnie, o czym wspomniał David Tudman z policji:

"

Kobieta wykazała się kompletnym brakiem poszanowania bezpieczeństwa własnego, swojego dziecka oraz innych uczestników ruchu drogowego. To był czysty przypadek, że nikogo nie zabiła. To powinno być wymowne ostrzeżenie dla wszystkich kierowców, by nigdy nie wsiadali za kierownicę w stanie pod wpływem. "

RadioZET/MS

Zagłosuj

Co sądzicie o zachowaniu 32-latki?

Oceń