Zamknij

Przełom w przepisach. Rząd chce wprowadzić nowe ułatwienia dla kierowców

Redakcja
12.10.2018 09:06
prawo jazdy i bloczek mandatu
fot. PIOTR JEDZURA REPORTER East News

Ministerstwo Cyfryzacji i Infrastruktury pracuje nad kolejnym projektem, który ma ułatwić życie kierowcom. Plan resortów zakłada m.in. zniesienie obowiązku korzystania z karty pojazdu. Trwają też prace nad tym, aby zmotoryzowani nie musieli wozić ze sobą prawa jazdy.

Szefowie Ministerstwa Infrastruktury i Cyfryzacji doszli do porozumienia w zakresie pakietu deregulacji dla kierowców. Po zniesieniu obowiązku wożenia ze sobą dowodu rejestracyjnego i potwierdzenia polisy OC przyszedł czas na kolejne ułatwienia dla kierujących pojazdami.

– Chodzi o zniesienie obowiązków, które kosztują obywatela, a nie są już dziś potrzebne – mówił Marek Zagórski.

Jednym z pomysłów jest zniesienie obowiązkowej karty pojazdu. Chociaż to rozwiązanie jest stosowane w Polsce od kilkunastu lat, dokument należy przechowywać i przekazać nowemu właścicielowi przy sprzedaży auta. Karta pojazdu potrzebna jest też w momencie rejestracji samochodu. Oprócz tego wydanie takiego dokumentu jest dość kosztowne i wynosi 75,50 zł.

Zagłosuj

Czy zniesienie obowiązku wożenia ze sobą prawa jazdy jest dobrym pomysłem?

Liczba głosów:

Ponadto inną planowaną zmianą jest zniesienie konieczności wożenia ze sobą prawa jazdy, co ma jeszcze bardziej ułatwić życie kierowcom. Jeśli ten pomysł wejdzie w życie, możliwe, że proces jego zatrzymania będzie taki sam jak w przypadku dowodu rejestracyjnego, który policja może nam zatrzymać wirtualnie.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/auto-swiat.pl/MW