Przemyśl. Wjechał na rondo pod prąd

11.07.2017 13:50

Zbliżając się do ronda włączył kierunkowskaz, sygnalizując zamiar skrętu w lewo. I rzeczywiście – pojechał pod prąd, nieprawidłowo zawracając na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym. Zdarzenie miało miejsce 7 lipca 2017 roku w Przemyślu.

Przemyśl. Wjechał na rondo pod prąd fot. kadr z wideo

Pozostali uczestnicy ruchu drogowego zatrzymali się i obserwowali rozwój sytuacji. Na szczęście tym razem niebezpieczny manewr zakończył się bez kolizji. Kierowcy prawidłowo poruszający się po rondzie zachowali dostateczną ostrożność, przepuścili niesfornego uczestnika ruchu drogowego. Następnie każdy pojechał w swoim kierunku. Zdarzenie zostało zarejestrowane kamerą pokładową:

Przy okazji tego filmu internauci poruszyli kwestię używania kierunkowskazów na rondzie. Prawidłowe jest sygnalizowanie wyłącznie zamiaru opuszczenia skrzyżowania o ruchu okrężnym.

Poruszając się po drogach publicznych należy bezwzględnie przestrzegać wszystkich przepisów ruchu drogowego, mając na uwadze nie tylko własne bezpieczeństwo, ale także pozostałych kierowców. Niestety nie brakuje osób nierozważnych, bez wyobraźni, przekraczających prędkość i stwarzających zagrożenie na drodze.

RadioZET/MS

Oceń