Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Przepuściła pieszych, po czym ruszyła i najechała na dziecko

23.08.2017 10:59

Do bardzo niebezpiecznego zdarzenia doszło w Pietrozawodsku w Rosji. 19 sierpnia 2017 roku kierująca Kią najechała na dziecko przechodzące przez jezdnię.

Przepuściła pieszych, po czym ruszyła i najechała na dziecko fot. kadr z wideo

Zdarzenie zarejestrowała kamera monitoringu. Na nagraniu widać czarną Kię, która z drogi głównej skręciła w lewo, w drogę podporządkowaną, po czym zatrzymała się, by przepuścić przechodzących przez jezdnię pieszych. W tym samym kierunku jechał również Opel Astra. Niestety kierowca w aucie wyprodukowanym przez południowokoreańską markę przedwcześnie ruszył i najechał na dziecko, które zatrzymało się na środku drogi:

Nie wiadomo co było przyczyną wypadku. Niewykluczone, że kierująca Kią nie dostrzegła dziecka, które się wywróciło. Widoczność ograniczać mógł również sporych rozmiarów słupek A. Kolejnym czynnikiem mogła być chęć wjechania przed drugim autem w celu egzekwowania pierwszeństwa. Niezależnie od przyczyny, kobieta tuż po tym zdarzeniu zachowała się w jedyny słuszny sposób – przejęta stanem poszkodowanego wysiadła z pojazdu w celu udzielenia pomocy.

Internauci zwracają również uwagę na niegodne naśladowania postępowanie matki, która puściła dziewczynkę samopas, nie mając jej na widoku… Chcąc zachować maksymalne bezpieczeństwo powinna była prowadzić dziecko obok siebie, najlepiej trzymając za rękę.

RadioZET/MS

Oceń