Zamknij

Przewozili wielkie śmigła bez zezwoleń. Teraz grozi im potężna kara

Redakcja
26.07.2018 11:39
ciężarówka
fot. gitd.gov.pl

Pięć zestawów samochodowych przewoziło elementy elektrowni wiatrowej. Jednak transport odbywał się bez wymaganych zezwoleń. Po kontroli Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego kontrolerzy wszczęli postępowanie administracyjne zagrożone kwotą 75 tys. zł.

Praktycznie przez całą Polskę przejechały elementy elektrowni wiatrowej: dwie podstawy wiatraka i trzy śmigła. Problem polegał na tym, że transport odbył się bez żadnych zezwoleń. W trakcie przewozu została zablokowana obwodnica Czarnkowa. Przewożący mogą mówić o pechu, ponieważ kontrola GITD odbyła się 10 km przed dotarciem pojazdów do miejsca docelowego.

Łącznie w transporcie brało udział pięć zespołów pojazdów, z których cztery należały do polskiego, a jeden do niemieckiego przewoźnika. Po skontrolowaniu rozmiarów przewozu okazało się, że wymiary wraz z ładunkiem miały długość od 35 do 43 m. Jednak zgodnie z przepisami norma wynosi 16,5 m. W związku z tym kierowcy zostali ukarani mandatami.

Z kolei wobec przewoźników wszczęto postępowanie administracyjne zagrożone kwotą 75 tys. zł. Pojazdy zostały zabezpieczone i wraz z ładunkiem mogły ruszyć się dopiero po uzyskaniu stosownych zezwoleń.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/gitd.gov.pl/MW