Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Przeżył chwile grozy. Trzy ciężarówki jechały obok siebie na dwukierunkowej drodze

25.08.2017 10:10

Do sieci trafiło nagranie, na którym zobaczymy trzech nieustępliwych kierowców ciężarówek. Dwóch z nich podjęło się bardzo niebezpiecznego manewru wyprzedzania w niedozwolonym miejscu.

Przeżył chwile grozy. Trzy ciężarówki jechały obok siebie na dwukierunkowej drodze fot. kadr z wideo

Co prawda ciągnik siodłowy z naczepą jadący środkowym pasem zainicjował manewr wyprzedzania we właściwym miejscu, jednak przez zbyt niską różnicę prędkości nie był w stanie wyrobić się przed zwężeniem pasa ruchu. Spowodował tym samym ogromne zagrożenie na drodze.

Jednak to nic w porównaniu do innego kierującego, który zdecydował się swoją ciężarówką wyprzedzić dwie pozostałe… Najprawdopodobniej był podirytowany opieszałością innego kierowcy lub jego zachowanie było formą agresji drogowej. Niezależnie od okoliczności, pod żadnym pozorem nie powinien tak zachowywać się na drodze:

Manewr wyprzedzania jest jednym z najbardziej wymagających. Jego ewentualnie niepowodzenie może zakończyć się bardzo groźnym zderzeniem czołowym. Dlatego zawsze należy zachowywać szczególną ostrożność podczas jego wykonywania. I w tym przypadku niewiele brakowało do zderzenia…

RadioZET/MS

Oceń