Pułapka na kierowców w Pile. Kolce w asfalcie mają przebijać opony

12.09.2017 10:54

OSP Kaczory na swoim profilu w mediach społecznościowych przestrzega kierowców przed specjalnie montowanymi w drogach urządzeniami służącymi do przebijania opon.

Pułapka na kierowców w Pile. Kolce w asfalcie mają przebijać opony fot. OSP Kaczory

Odnotowano przypadki rozsypywania specjalnie przygotowanych gwoździ, spełniających dokładnie tę samą rolę. Najczęściej niebezpieczne dla ogumienia przedmioty znajdowały się na krętych fragmentach dróg w okolicy Piły, w województwie wielkopolskim. Funkcjonariusze zachęcają osoby poszkodowane oraz świadków do zgłaszania każdego tego rodzaju incydentu.

Jak dotąd nie ustalono w ilu samochodach zostały w ten sposób przebite opony. Mundurowi zapewniają, że nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o ewentualne straty materialne, ale również o potencjalne niebezpieczeństwo dla uczestników ruchu drogowego. Dlatego też wszystkie osoby poruszające się w okolicach Piły, szczególnie w gminie Kaczory, powinny być zachowywać szczególną czujność.

OSP Kaczory fot. OSP Kaczory

Część internautów sugeruje, że takich działań mógł dopuścić się któryś z warsztatów wulkanizacyjnych, działających w akcie desperacji przez wzgląd na brak zleceń.

ROZWIĄŻ QUIZ: CZY ZDAŁBYŚ NA PRAWO JAZDY?

QUIZ: Sprawdź, czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy fot. fot. Pawel Lacheta / East News

RadioZET/MS

Zagłosuj

Czy jadąc autem kiedykolwiek złapałeś „gumę”?

Oceń