Rajd Cypru 2017 i historia jednego zakrętu

21.06.2017 12:00

Kilku czołowych zawodników, biorących udział w Rajdzie Cypru 2017, wypadło z trasy na tym samym zakręcie. Pośród nich byli między innymi Kajetan Kajetanowicz, Murat Bostanci i Hugo Magalhaes.

Rajd Cypru 2017 i historia jednego zakrętu fot. kadr z wideo

Polski kierowca po pięciu odcinkach specjalnych zajmował drugie miejsce, walcząc o punkty w klasyfikacji FIA ERC. Tym większa szkoda, że wypadł z drogi. Mimo braku większych uszkodzeń pojazdu, nie był w stanie powrócić na trasę. Chwilę później na tym samym zakręcie poległa załoga z Turcji z Muratem Bostancim za kierownicą. Następnie przyszła pora na Hugo Magalhaesa, który dachował.

Nagrania z kamer pokładowych można zobaczyć na poniższym filmie:

Zakręt okazał się zdradliwy dla całej trójki – ostry i słabo widoczny. Na szczęście nikt nie ucierpiał w wyniku wypadnięcia z drogi. Samochody przygotowane do rajdów muszą spełniać wyśrubowane normy z zakresu bezpieczeństwa. Mimo to, do bardzo poważnych wypadków dochodzi relatywnie ciężko. W końcu jeśli załoga przy ogromnej prędkości uderzy w drzewo, to nawet szereg zabezpieczeń może okazać się niewystarczający. Znacznie mniej zagrożeni ryzykiem odniesienia poważnego uszczerbku na zdrowiu są kierowcy startujący w wyścigach. W razie wypadnięcia z drogi, nim uderzą w energochłonną bandę, zdążą wytracić prędkość.

RadioZET/MS

Oceń