Zamknij

Reakcja syna na kupione przez ojca Porsche 911

Redakcja
11.10.2017 11:53
Reakcja syna na kupione przez ojca Porsche 911
fot. kadr z wideo

„Mój 12-letni syn jest fanatykiem motoryzacyjnym! Postanowiłem zaskoczyć go, zamiast dać mu możliwość ingerowania w decyzję o zakupie. Był tak podekscytowany, że zlał się w gacie. Sfilmowałem niespodziankę na GoPro i wyszła ona lepiej niż sądziłem.” – tymi słowami ojciec zachęca do obejrzenia nagrania na YouTubie.

Mężczyzna zdecydował się na zakup Porsche 911 Targa 4 GTS. Auto w tym wydaniu napędzane jest 3-litrowym silnikiem benzynowym o mocy 450 KM osiąganych przy 6500 obr./min. Maksymalny moment obrotowy w wysokości 550 Nm trafia na obie osie za pośrednictwem dwusprzęgłowej automatycznej przekładni o 7 przełożeniach. Sportowy samochód imponuje osiągami – na sprint od 0 do 100 km/h potrzebuje zaledwie 3,7 sekundy i potrafi rozpędzić się do 306 km/h.

Porsche 911 mimo napędu na obie osie ma mocno tylnonapędową charakterystykę. Znacznie więcej momentu obrotowego trafia na tylne koła. Oznacza to, że po wyłączeniu elektronicznych kagańców, w tym systemów stabilizacji toru jazdy oraz kontroli trakcji, wprawny kierowca będzie mógł z powodzeniem wprowadzać ten samochód w nadsterowność.

12-letni zapaleniec motoryzacyjny nie ukrywał swojego zdumienia i zadowolenia, co też widać na filmie:

Gdy tylko dowiedział się, że ojciec kupił samochód, od razu podbiegł i wskoczył do pojazdu. Poinformował rodzica, a przy okazji wszystkich oglądających, o łzawieniu i… „zlaniu się w gacie”.

RadioZET/MS

Sprawdź, czy jesteś w stanie odgadnąć z jakiego regionu pochodzą właściciele tych samochodów:

Quiz. Z jakiego rejonu pochodzi właściciel tego auta?
Rozwiąż quiz

Quiz. Z jakiego rejonu pochodzi właściciel tego auta?

Quiz. Z jakiego rejonu pochodzi właściciel tego auta?
Skąd pochodzi właściciel tego auta?

Skąd pochodzi właściciel tego auta?