Zamknij

Remont na autostradzie A1: Kierowcy pojadą wolniej

Maciej Walasek
16.04.2019 15:09
autostrada A1
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News

Na autostradzie A1 szykują się kolejne utrudnienia dla kierowców. Wszystko przez przebudowę kolejnego fragmentu trasy. Tym razem mowa o odcinku pomiędzy węzłami Tuszyn a Piotrków Trybunalskim, liczącym 16 km.

Remont na autostradzie A1 zaczął się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Kierowcy jadący w obu kierunkach na linii Katowice-Łódź są przekierowywani na wschodnią stronę jezdni. I tak ci jadący do tego pierwszego miasta będą jechać dwoma pasami, a w kierunku drugiego jednym. To kolejny etap prac na „gierkówce”.

Kilka dni wcześniej dokonano korekt na odcinku między Radomskiem a granicą województwa łódzkiego, na którym zwężono odcinek w obu kierunkach po jezdni zachodniej. Tam również ruch odbywa się w systemie 2+1, gdzie jadący na południe będą mieć możliwość jazdy na dwóch pasach, a ci jadący na północ – na jednym. Wyznaczono specjalne objazdy dla mieszkańców pobliskich miejscowości: Brodowe – Radziechowice i Łęg – Szczepocice. Remontowany odcinek ma 7 km długości. Na innym fragmencie drogi – od granicy województw do początku obwodnicy Częstochowy, kierowcy również muszą przygotować się na wyłączeniu z ruchu jednej jezdni. Przez 5 km pojazdy są zmuszone jechać nitką wschodnią. Jednak na tym nie koniec. Już na początku maja rozpocznie się przebudowa odcinka od węzła Kamieńsk do Radomska.

Remont na autostradzie A1: Jak ominąć korki?

Prace na „gierkówce” mają potrwać łącznie cztery lata. Po trasie na wysokości Piotrkowa Trybunalskiego w ciągu 24 godzin przejeżdża prawie 50 tys. samochodów, co oznacza, że w trakcie remontu nie da się uniknąć utrudnień w ruchu.

Jeżeli ktoś nie czuje się na siłach i nie ma cierpliwości do stania w korkach, może zdecydować się na alternatywną, równoległą drogę nr 91 pomiędzy Piotrkowem, Radomskiem a Częstochową. Poza nim zmotoryzowani mogą pojechać drogą nr 12 między Tuszynem a Piotrkowem.

Oprócz tego podróżujący pomiędzy Warszawą a Śląskiem mogą skorzystać z drogi ekspresowej S7 na linii Warszawa-Kraków, z dojazdem do Katowic przez Olkusz.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/rp.pl/MW