Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Renault Arkana ujrzało światło dzienne [ZDJĘCIA]

29.08.2018 15:50

Renault Arkana zadebiutowało podczas salonu samochodowego w Moskwie. Francuski producent opublikował pierwsze zdjęcia nowego samochodu typu SUV coupe.

Renault Arkana fot. Renault

Do momentu premiery Renault wiele informacji utrzymywało w ścisłej tajemnicy. Francuska marka zdradziła jedynie, że samochód przejdzie stylistyczną rewolucję i będzie unikatowy. Teraz, kiedy na światło dzienne wyszły pierwsze zdjęcia, możemy zauważyć, że auto zwraca na siebie uwagę masywnym tyłem przypominającym Mercedesa GLC Coupe i BMW X4.

Pojazd pokazowy został zaprezentowany na 19-calowych kołach. Niestety Renault nie podało informacji technicznych na temat nowego samochodu. Jedyne, co wiemy, to, że auto będzie dostępne z napędem na obie osie, a jednostki napędowe będą dostosowane do wymogów konkretnych rynków.

Miejsce debiutu nie jest przypadkowe, ponieważ Arkana będzie produkowana w moskiewskich zakładach Renault. Niestety nie podano, gdzie dokładnie nowy model pojawi się w sprzedaży. Francuska marka ujawniła tylko tyle, że auto pojawi się jedynie na rynkach strategicznych dla firmy. Pierwszym krajem, w którym będzie można go kupić, będzie Rosja. Jednocześnie zdradzono, że samochód będzie dostępny także poza Europą.  

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/auto-swiat.pl/MW

Oceń