Zamknij

Renault Clio: Zaskakujące wnętrze modelu piątej generacji [ZDJĘCIA]

Redakcja
29.01.2019 12:36
Renault Clio V
fot. Renault

Renault opublikowało pierwsze zdjęcia wnętrza modelu Clio najnowszej generacji. Francuska marka ujawniła, jak będzie wyglądał środek pojazdu.

Renault Clio nowej generacji wkrótce ujrzy światło dzienne. Jednak zanim to nastąpi, francuski koncern postanowił pokazać wnętrze modelu. Piąta wersja popularnego samochodu charakteryzuje się podobnymi funkcjami, co pozostałe nowoczesne auta, w których m.in. zegary zostały zastąpione przez wyświetlacz.

Renault Clio V: Wnętrze

Na pierwszy rzut oka widzimy 9,3-calowy ekran, który już wpisał się w historii producenta jako największy spośród innych modeli. Nie jest zabudowany, dlatego nadaje lekkości desce rozdzielczej. Niżej znajdziemy rząd przycisków, gdzie znajdują się pokrętła ze wbudowanymi wyświetlaczami do obsługi klimatyzacji. Poza tym pojazd zostanie wyposażony w gniazdko 12 V, dwa wejścia USB i jedno AUX. Na fotografiach widzimy także, że smartfon będzie mógł być naładowany indukcyjnie.

W środku nowego Clio zauważymy wysoko umieszczoną konsolę z krótkim lewarkiem dźwigni do zmiany biegów, co stworzy komfort dla kierowcy podczas jazdy, kiedy będzie zmieniał przełożenia. Zmianie uległy zagłówki w fotelach, które po raz pierwszy nie przypominają stylu znanego z Renault. Bardziej przypominają te, których używa się w autach Volvo.

Francuski producent zapowiedział, że przyszli klienci będą mieli do wyboru aż osiem rodzajów wykończenia wnętrza. Duży wybór będzie nie tylko w kolorystyce, ale także w rodzajach tapicerki. Ponadto zainteresowani będą mieli wpływ na kolor deski rozdzielczej i jej wykończenie.

Renault Clio V: Kiedy premiera?

Renault Clio piątej generacji ma zadebiutować 5 marca na targach w Genewie.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/moto.pl/MW