Renault Trezor z nagrodą za najpiękniejszy koncept roku

05.06.2017 13:42

Elektryczny, koncepcyjny model Renault – o nazwie Trezor – zdobył nagrodę „Most Beautiful Concept Car of the Year” podczas Concorso d'eleganza Villa d’Este.

Renault Trezor z nagrodą za najpiękniejszy koncept roku fot. materiały prasowe

Francuski samochód już wcześniej zgarnął parę prestiżowych tytułów, w tym „Concept Car of the Year” podczas International Automobile Festival w Paryżu, a także nagrodę Geneva Car Design Awards. Auto zachwyca swoją dynamiczną stylistyką, o czym wspomniał dyrektor studia designerskiego w Renault, Stephane Janin:

"

Ta nagroda jest świadectwem wystawionym przez kolekcjonerów samochodów traktujących auta jako dzieła sztuki. Nasi designerzy zostali docenieni za ten fantastyczny projekt. "

Pojazd pod względem designu został opracowany zgodnie z obowiązującym językiem stylistycznym marki. I tak oto dostrzeżemy takie podobieństwa jak chociażby mocno rozciągnięte do wewnątrz światła, a także felgi o podobnym wzorze, co w produkcyjnych modelach.

Zdumiewający koncept Renault napędzany jest elektrycznym silnikiem znany z modelu Formuły E, generującym moc 350 KM i 380 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Jak twierdzi producent – Trezor ważący 1600 kilogramów od 0 do 100 km/h potrafi rozpędzić się w mniej niż 4 sekundy.

Samochód miał sporo konkurentów do pokonania, włącznie z koncepcyjnym BMW serii 8.

5 bmw serii 8

RadioZET/MS

Co oznaczają kontrolki na desce rozdzielczej? fot. materiały prasowe
Oceń