Renault Twingo GT wjeżdża do polskich salonów

18.07.2017 13:50

Francuski producent samochodów rozszerzył gamę dostępnych modeli o Twingo w odmianie GT. W polskim salonie za to auto zapłacimy od 55 900 zł.

Renault Twingo GT wjeżdża do polskich salonów fot. materiały prasowe

Za napęd Twingo GT służy dokładnie ta sama jednostka o pojemności skromnych 900 centymetrów sześciennych, która pracuje w Smarcie Forfour Brabus. We francuskim aucie generuje 110 koni mechanicznych. Większą moc uzyskano dzięki przeprojektowaniu układu dolotowego, a także wprowadzeniu nowego oprogramowania silnika.

Maksymalny moment obrotowy w wysokości 135 Nm wędruje na tylne koła za pośrednictwem zmodyfikowanej ręcznej przekładni biegów, która ma wpisywać się w usportowiony charakter tego francuskiego samochodu. Z tego samego względu zmodernizowano zawieszenie. Ma ono skuteczniej trzymająć nadwozie w ryzach, szczególnie przy gwałtownych manewrach.

Do tego dochodzą układ sterowniczy o zmiennym przełożeniu oraz inaczej zestrojony system stabilizacji toru jazdy, który ma pozwalać na znacznie efektywniejszą jazdę. To wszystko zdaniem producenta jest składową dobrych właściwości jezdnych, które oferuje Twingo GT. Samochód ma błyskawicznie reagować na wszelkie polecenia kierowcy i stabilnie podążać za obranym torem jazdy.

Mierzące 3595 mm długości, 1647 mm szerokości, 1557 mm wysokości przy rozstawie osi 2492 mm Twingo GT pod względem wyglądu wyróżnia się obniżonym zawieszeniem, wykonanymi z lekkich stopów metali 17-calowymi felgami i agresywniej zaprojektowanymi przednimi i tylnymi zderzakami.

Z tyłu znalazły się umieszczone centralnie dwie końcówki układu wydechowego. Nowością jest również pomarańczowy lakier Priment Orange, który stanowi alternatywę dla czarnego Profond Black, białego Glacier White i szarego Lunaire Grey.

Nieprzypadkowym miejscem debiutu tego modelu był Festiwal Prędkości w Goodwood, który odbył się w dniach 23-26 czerwca 2016 roku. W Europie Twingo GT konkuruje z takimi pojazdami jak m.in. Opel Adam S oraz Abarth 500. 

RadioZET/MS

Oceń