Renault zapowiedziało nowy model. Francuski producent zainspirował się autem BMW

29.08.2018 13:09
xxx zet

Renault ogłosiło, że wkrótce wyprodukuje następny model crossovera. Francuska firma zapowiada kompletną rewolucję w stylistyce. Ich samochód będzie odpowiedzą na SUV-y Coupe, które zostały zapoczątkowane przez BMW X6.

Renault Arkana fot. Renault

Na razie Renault ujawniło tylko kilka podstawowych informacji na temat nowego samochodu. Koncern opublikował pierwsze zdjęcie auta i zdradził nazwę modelu – Arkana, która została zaczerpnięta z języka łacińskiego, gdzie arcanum oznacza tajemnicę. Jednocześnie francuskie przedsiębiorstwo oznajmiło, że samochód przejdzie stylistyczną rewolucję i będzie unikatowy.

MCkktkqTURBXy9mYmY4MDI2YWQ3MDUzZjZkZWMwZjdhYzM2YjQwYzU5Zi5qcGVnkpUDABLNDE7NBuuTBc0DAs0BsQ fot. Renault

Renault Arkana: Kiedy premiera?

Premiera nowego Renault odbędzie się na sam koniec sierpnia w salonie samochodowym w Moskwie. Miejsce debiutu nie jest przypadkiem, ponieważ Arkana będzie produkowana w moskiewskich zakładach Renault. Niestety nie podano, gdzie dokładnie nowy model pojawi się w sprzedaży. Francuska marka ujawniła tylko tyle, że auto pojawi się jedynie na rynkach strategicznych dla firmy. Pierwszym krajem, w którym będzie można go kupić, będzie Rosja. Jednocześnie zdradzono, że samochód będzie dostępny także poza Europą.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/auto-swiat.pl/MW

Oceń
Tagi