Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Renault zapowiedziało nowy model. Francuski producent zainspirował się autem BMW

29.08.2018 13:09

Renault ogłosiło, że wkrótce wyprodukuje następny model crossovera. Francuska firma zapowiada kompletną rewolucję w stylistyce. Ich samochód będzie odpowiedzą na SUV-y Coupe, które zostały zapoczątkowane przez BMW X6.

Renault Arkana fot. Renault

Na razie Renault ujawniło tylko kilka podstawowych informacji na temat nowego samochodu. Koncern opublikował pierwsze zdjęcie auta i zdradził nazwę modelu – Arkana, która została zaczerpnięta z języka łacińskiego, gdzie arcanum oznacza tajemnicę. Jednocześnie francuskie przedsiębiorstwo oznajmiło, że samochód przejdzie stylistyczną rewolucję i będzie unikatowy.

MCkktkqTURBXy9mYmY4MDI2YWQ3MDUzZjZkZWMwZjdhYzM2YjQwYzU5Zi5qcGVnkpUDABLNDE7NBuuTBc0DAs0BsQ fot. Renault

Renault Arkana: Kiedy premiera?

Premiera nowego Renault odbędzie się na sam koniec sierpnia w salonie samochodowym w Moskwie. Miejsce debiutu nie jest przypadkiem, ponieważ Arkana będzie produkowana w moskiewskich zakładach Renault. Niestety nie podano, gdzie dokładnie nowy model pojawi się w sprzedaży. Francuska marka ujawniła tylko tyle, że auto pojawi się jedynie na rynkach strategicznych dla firmy. Pierwszym krajem, w którym będzie można go kupić, będzie Rosja. Jednocześnie zdradzono, że samochód będzie dostępny także poza Europą.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/auto-swiat.pl/MW

Oceń
Tagi