Renault zaskoczone brakiem konkurencji dla Dustera

04.09.2017 13:55

Szef studia designerskiego Renault nie ukrywa swojego zaskoczenia brakiem konkurencji dla budżetowej Dacii Duster, o czym wspomniał w rozmowie z Autocar.

Renault zaskoczone brakiem konkurencji dla Dustera fot. materiały prasowe

Laurens van den Acker twierdzi, że sukcesem marki Dacia są niskie ceny. To właśnie one pozwoliły marce na odniesienie rynkowego sukcesu:

"

Renault musiało się dyscyplinować, by nie podnosić cen. Francuska firma była w tym dobra i bez względu na wszystko, trzymała się obietnicy. Nie wszystkie oszczędności oznaczają wyrzeczenia dla modelu. Niektóre wynikają chociażby ze sprzedaży Dustera w sieci Renault. Stworzenie własnej sieci dealerskiej wymaga bardzo dużych nakładów finansowych. Model biznesowy Dustera jest bardzo unikalny i może dlatego ciężko go powtórzyć. Mimo wszystko jesteśmy zaskoczeni brakiem konkurencji, byliśmy przekonani, że takowa się pojawi wcześniej lub później. "

W świecie motoryzacyjnym jest obecnie głośno o Dusterze, ze względu na nowy model, który zadebiutuje podczas genewskich targów już 12 września 2017 roku. Budżetowy SUV po 7 latach produkcji doczekał się swojego następcy.

Auto z zewnątrz wyróżnia się przeprojektowanymi światłami, maską, osłoną chłodnicy i zderzakiem ze srebrną nakładką stworzoną z materiału odpornego na zarysowania. Nowe są również tylne światła, do złudzenia przypominające te, znane z Jeepa Renegade’a. Na dachu znajdziemy chromowane słupki. Poszerzone nadkola wypełniają 17-calowe felgi. Klienci do wyboru będą mieli nową paletę kolorów nadwozia, w tym Atacama Orange.

W stosunku do swojego poprzednika, samochód ma być bardziej przestronny we wnętrzu, które jednocześnie zyskało na wyposażeniu, wykończeniu i zastosowanych materiałach.

RadioZET/MS

Oceń