Zamknij

Roger Federer przedłużył umowę z Mercedesem. Ile zarobi?

Redakcja
20.02.2018 14:10
Roger Federer przedłużył umowę z Mercedesem
fot. Mercedes-Benz / Facebook

Roger Federer ma za sobą bardzo udany rok pod względem sportowym, w którym wygrał dwa turnieje zaliczane do Wielkiego Szlema. Oprócz tego Szwajcar odnosi sukcesy poza kortem, ponieważ właśnie podpisał nowy sponsorski kontrakt z Mercedesem, na mocy którego będzie zarabiał pięć milionów dolarów rocznie.

36-letni tenisista jest obecnie najlepiej opłacanym sportowcem. W ubiegłym roku na jego konto wpłynęło ponad 50 milionów dolarów.

— Roger Federer to wybitny sportowiec, który od dziesięcioleci kształtuje tenis i zapewnia mu najwyższą wydajność. Jako sportowiec odnoszący sukcesy idealnie nadaje się do reprezentowania naszej marki, ponieważ sami dążymy do perfekcji i osiągnięcia sukcesu — powiedział wiceprezes ds. marketingu Mercedesa, Jens Thiemer.

— Poza sportem Federer to prawdziwy dżentelmen, który odznacza się wspaniałą osobowością. Dba o grę tych, którzy w życiu mieli mniej szczęścia. Uwielbiają go fani na całym świecie — dodał.

Federer został ambasadorem Mercedesa w 2008 roku. Dzięki nowej wieloletniej umowie będzie zarabiał 5 milionów dolarów rocznie.

RadioZET.pl/forbes.com/MW