Rosjanie stworzyli Ładę Vesta Cross. Wzorowali się na Volvo [ZDJĘCIA]

24.04.2018 14:11

Rosjanie wzorując się na Volvo stworzyli sedana z większym prześwitem - Ładę Vesta Cross. Twórcy inspirowali się modelem S60 Cross Country.

Lada Vesta Cross fot. LADA Facebook

W Rosji podjęto próbę skonstruowania sedana z podwyższonym prześwitem. I tak zaprezentowano Ładę Vesta Cross. Długość modelu to 4,4 m, a szerokość wynosi i 1,78 m. Auto ma 1,52 m wysokości, a jego rozstaw osi mierzy 263,5 cm.

Producent przekonuje, że stworzył pierwszy samochód, który połączył klasyczny typ nadwozia z crossoverem. Dodatkowo tłumaczono, że w aucie uwzględniono wszystkie preferencje rosyjskich klientów. Potrzeby Rosjan zakładają sedany, które umożliwiają im jazdę w cięższych warunkach. Jeśli chodzi o terenowe możliwości, to warto zaznaczyć jedną rzecz: prześwit. W nowej Ładzie ma on aż 203 mm, co jest dużo lepszym wynikiem od takich samochodów jak: Suzuki SX4, Audi A6 Allroad czy Skoda Kodiaq.

Poza prześwitem nadwozie zostało wykonane z dodatkowych materiałów, które podkreślają jej terenowy charakter. Rosjanie nie postawili na napęd 4x4, ale wyposażyli pojazd wyłącznie w przedni napęd. Klienci mają do wyboru dwa silniki benzynowe: 1.6 i 1.8 i mocy kolejno 106 KM i 122 KM

Wewnątrz auta znajdziemy tapicerkę w wyjątkowej odmianie dla wersji Cross, gdzie połączono skórę z tkaniną. Pamiętano również o podgrzewanej przednie i tylnej szybie, lusterkach i fotelach.

Nowa Łada Vesta Cross została wyposażona w rosyjski system automatycznego wzywania pomocy, radio z ekranem dotykowym, a także w rosyjskie oprogramowanie YandexAuto.

RadioZET.pl/MW

Oceń