Rosjanie testują autonomiczne samochody

15.05.2018 13:52

Na drodze w pobliżu krymskiego mostu doszło do testów autonomicznych pojazdów. Rosjanie sprawdzili wyłącznie własne konstrukcje.

ciężarówka fot. Shutterstock

Na drodze niedaleko krymskiego mostu doszło do testów pięciu bezzałogowych pojazdów: dwóch ciężarowych, dwóch osobowych i jednego prototypu terenowego. Samochody pojechały z prędkością 40 km/h. Organizatorzy postanowili dmuchać na zimne i zamknęli drogę dla ruchu.

Każdy z pojazdów musiał pokonać odległość 10 km przy maksymalnej prędkości 40 km/h. Próby odbyły się bez udziału kierowców, ale z nadzorem w fotelu dla pasażera, a także specjalnymi punktami umieszczonymi niedaleko drogi.

To pierwsze takie przedsięwzięcie w Rosji. Wcześniej w przypadku aut osobowych posługiwano się zagranicznymi samochodami. Teraz do kolejnych testów użyto rodzimych konstrukcji m.in. ciężarówkę Kamaz-5350.

To nie koniec przedsięwzięcia. Rosjanie planują testy w innych miejscach: na autostradzie M7 i na specjalnym odcinku na terenie marki rosyjskich samochodów ciężarowych. Pojazdy rozpoznają znaki drogowe, użytkowników dróg, pieszych oraz wymalowane linie na nawierzchni.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/auto-swiat.pl/MW

Oceń