Rowerem udał się na autostradę A2

02.06.2017 10:17

Pasażer w samochodzie osobowym poruszającym się po autostradzie A2 wyciągnął telefon i nagrał film, na którym widać rowerzystę jadącego pasem awaryjnym.

Rowerem udał się na autostradę A2 fot. kadr z wideo

Mężczyzna ze słuchawkami na uszach dopuścił się wykroczenia, poruszając się rowerem na autostradzie, co jest zabronione. Za takie postępowanie grozi mandat w wysokości do 250 zł. Dobitnym dowodem na brak wyobraźni kierowcy jednośladu jest fakt, że w dodatku jechał ze słuchawkami na uszach, co zdecydowanie usypiało jego czujność.

Nierozważny mężczyzna szybko został ukarany. Doszło bowiem do kolizji z jego udziałem. Na miejsce zdarzenia przyjechali policjanci, którzy nałożyli na delikwenta mandat karny w wysokości 250 zł.

Przy okazji w internecie rozgorzała dyskusja dotycząca zachowania rowerzystów jako uczestników ruchu drogowego. Posypało się wiele negatywnych komentarzy:

"

Regularnie korzystam z roweru i samochodu. Niestety spotkało mnie więcej niebezpiecznych sytuacji z udziałem kierowców jednośladów napędzanych siłą własnych mięśni. Wielokrotnie wymuszają oni pierwszeństwo na skrzyżowaniach z sygnalizacjami świetlnymi, jeżdżą pod prąd, a także nie rozglądają się włączając się do ruchu, tzn. zjeżdżając z chodnika na jezdnię. W dodatku są i tacy, którzy wręcz boją się ścieżek rowerowych i jeżdżą drogami. "

Niezależnie od tego, po której stronie się opowiadacie, warto zawsze pamiętać o tym, by każdą osobę w miarę możliwości traktować indywidualnie, bez uprzedzeń.

RadioZET/MS

Skąd pochodzi tablica rejestracyjna? fot. rafmarmoto.pl
Oceń