Rowerzysta nie czekał na podniesienie zapór. Prawie wjechał pod pociąg

25.10.2017 10:53

23 października 2017 roku rowerzysta w rosyjskiej miejscowości Tambow bez czekania na podniesienie zapór wjechał na przejazd kolejowy. Niewiele brakowało, by został potrącony.

Rowerzysta nie czekał na podniesienie zapór. Prawie wjechał pod pociąg fot. kadr z wideo

Cyklista popisał się wyjątkową bezmyślnością. O ile zdołał ominąć pierwszy pociąg bez najmniejszego problemu, o tyle najprawdopodobniej nie miał zielonego pojęcia o drugiej maszynie torowej, jadącej w przeciwnym kierunku. Naprawdę niewiele brakowało, by został potrącony, co też widać na nagraniu zarejestrowanym kamerą pokładową zamieszczoną w jednym z pojazdów:

Po całym zajściu, maszynista zatrzymał się. Rowerzysta z kolei kontynuował podróż zupełnie tak, jakby do żadnej niebezpiecznej sytuacji w ogóle nie doszło.

Niestety wciąż nie brakuje osób niezachowujących dostatecznej ostrożności w okolicach przejazdów kolejowych. Uczestnicy ruchu drogowego nie stosują się do sygnałów świetlnych i dźwiękowych, a niekiedy ignorują również opuszczone rogatki, narażając siebie na ogromne niebezpieczeństwo. Warto pamiętać, że piesi, rowerzyści, motocykliści, a nawet pasażerowie nowoczesnego i bezpiecznego samochodu mają nikłe szanse na uniknięcie poważnego uszczerbku na zdrowiu lub nawet śmierci w przypadku zderzenia z pociągiem. Dlatego też każdorazowo przekraczając skrzyżowanie torów kolejowych z drogą, należy zachować szczególną ostrożność.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Zawsze uważasz na przejazdach kolejowych?

Oceń