Zamknij

Rowerzysta wjechał na maskę osobówki. Kto zawinił? [WIDEO]

Maciej Walasek
10.04.2019 15:07
wypadek rowerzysty
fot. kadr zwideo

W Nowym Sączu na ulicy Tarnowskiej doszło do wypadku z udziałem rowerzysty. Kierowca jednośladu uderzył w samochód, lądując na jego przedniej szybie.

Wypadek w Nowym Sączu został zarejestrowany na kamerze innego kierowcy, który był świadkiem niebezpiecznego zdarzenia. Na nagraniu widzimy, jak auto osobowe próbuje włączyć się do ruchu, wyjeżdżając z prawej strony. W tym czasie zmotoryzowany powinien zachować szczególną ostrożność i przepuścić pozostałe pojazdy.

Jednak internauci nie są do końca przekonani, kto ponosi winę w zdarzeniu. Wszystko przez to, że z perspektywy nagrania trudno wydać ostateczny werdykt. Oprócz tej pierwszej możliwości, mamy jeszcze kilka innych opcji do rozważenia.

Inna wersja może być taka, że kierowca jadący autem, w którym zamontowana była kamera, chciał przepuścić samochód z prawej strony. Wobec tego rowerzysta również powinien ustąpić pierwszeństwa.

Zagłosuj

Kto zawinił w wypadku w Nowym Sączu?

Liczba głosów:

Możliwa jest też sytuacja, kiedy kierujący pojazdem chciał skręcić w prawo i włączył kierunkowskaz. Wówczas kierujący jednośladem nie ponosi winy.

Wypadek z udziałem rowerzysty: Uwagi internautów

Niektórzy internauci zwracają uwagę na zachowanie rowerzysty, zaznaczając, że ten popełnił błąd, ponieważ jechał z lewej strony. Zdaniem użytkowników, mężczyzna powinien znaleźć się z prawej strony. Dodatkowo komentujący podkreślają, że zgodnie z przepisami na skrzyżowaniu nie wolno wyprzedzać pojazdów, czego dopuścił się rowerzysta.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/YouTube/MW