Zamknij

Rowerzysta wpadł pod rozpędzony tramwaj. Motorniczy wjechał na czerwonym świetle [WIDEO]

Redakcja
01.08.2018 09:03
rowerzysta potrącony przez tramwaj
fot. kadr z wideo

W poniedziałek, w Łodzi doszło do groźnie wyglądającego wypadku. Rozpędzony tramwaj wjechał na czerwonym świetle i potrącił rowerzystę. Wszystko zostało zarejestrowane przez wideorejestrator jednego z samochodów.

Na skrzyżowaniu alei Adama Mickiewicza i ulicy Wólczańskiej w Łodzi doszło do wstrząsającego wypadku. Na nagraniu zarejestrowanym na jednym z wideorejestratorów widzimy, jak po zmianie światła na zielone rowerzysta wjeżdża na skrzyżowanie. Kiedy kierowca jednośladu zbliżał się do torowiska, nagle z lewej strony nadjechał tramwaj. Pomimo hamowania cyklista nie zdołał zatrzymać się przed rozpędzoną maszyną. Na początku rowerzysta uderzył w bok pierwszego wagonu, a po chwili został uderzony przez drugi. Na szczęście mężczyźnie nic się nie stało.

Z relacji świadków wynika, że zaraz po zderzeniu rowerzysta wstał i pojechał dalej po chwili rozmowy z motorniczym, który uważał, że „też miał zielone”. Rzecznik MPK Łódź Agnieszka Magnuszewska przyznała, że przedsiębiorstwo komunikacyjne wyjaśnia okoliczności zdarzenia. W przypadku naruszenia przepisów przez prowadzącego tramwaj zostaną wyciągnięte konsekwencje.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/dzienniklodzki.pl/MW