Słuchaj
Michał Korościel, Damian Michałowski
Michał Korościel, Damian Michałowski
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik, Kamil Nosel
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Rowerzystka przejeżdża psa na przejściu dla pieszych! [WIDEO]

27.02.2018 10:19

W Kaliszu rowerzystka wjechała na skrzyżowanie na czerwonym świetle i przejechała psa na pasach. Dwie kobiety przechodzące na przejściu miały zielone światło. Finał mógłby wyglądać inaczej, gdyby rowerzystka trzymała się przepisów ruchu drogowego, a jedna z pieszych zachowała zawsze wskazaną ostrożność.

Rowerzystka przejeżdża psa na pasach fot. kadr z wideo

Do strasznego zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu w Kaliszu. Rowerzystka zignorowała czerwone światło i wjechała na skrzyżowanie. W tym samym czasie na pasach znalazły się dwie piesze, dla których zaświeciło się zielone. Jednak gdyby któraś z kobiet zachowała szczególną ostrożność, nie ucierpiałby pies.

Obie piesze zaufały zielonemu światłu i weszły na pasy. Pierwsza z kobiet miała zaciągnięty kaptur na głowę i prowadziła psa na smyczy. To ograniczyło jej widoczność, przez co doszło do potrącenia czworonoga. W wyniku wypadku rowerzystka spadła z pojazdu, a przerażone zwierzę z piskiem rzuciło się do ucieczki.

Z pewnością policjanci skorzystają z nagrania miejskiego monitoringu i ukażą kierującą jednośladem. Kobieta może spodziewać się mandatu w wysokości od 300 do 500 złotych.

RadioZET.pl/http://kalisz24.info.pl/MW

Oceń